Často kladené otázky (FAQ)

1) Co si vzít s sebou na lekci pole dance a jak se připravit?
Cvičí se bosky, nejlépe v šortkách (je většinou nutné mít odhalená stehna) a v tílku nebo sportovní podprsence. Doporučujeme i návleky na nohy, případně potítka, která pomohou ochránit namáhanou pokožku a udrží vás v teple.
Odložte, prosím, prstýnky, řetízky, hodinky a ostatní šperky, které by mohly poškodit tyč nebo vám způsobit zranění (např. dlouhé náušnice).
Vezměte si s sebou malý ručníček na utírání tyče. V den, kdy se chystáte na lekci, nepoužívejte tělová mléka ani další kosmetické přípravky na bázi oleje.

2) Co si vzít s sebou na lekci sexy flexi?
Pohodlné oblečení, které umožní velký rozsah pohybu a zároveň Vás udrží v teple (dlouhé kalhoty, legíny, návleky, ponožky, bederní pás, mikina....)

3) Co si vzít s sebou na lekci flirt dance?
Na lekci flirt dance můžete přijít prakticky v čemkoliv, v čem se dobře tancuje, v čem se cítíte hezky a sexy a co umožňuje velký rozsah pohybu. Boty můžete pro začátek nechat doma, používáme je většinou až při závěrečné hodině, abyste si zkusily, jaké to je tancovat na podpatcích.
Doporučujeme však návleky na nohy, jelikožčasto využíváme podlahu. Pokud je u lekce uvedena rekvizita – doneste si ji také.Jedná se buď o vějíř, boa (doporučujeme místo boa přinést obyčejný dlouhý šátek) nebo nějaké speciální části oděvu – např.košile.

4) Co si vzít na lekci AY Fly Training – antigravity style
Cvičí se bosky, nejlépe v dlouhých spíše upnutých pohyb umožňujících kalhotách (např. leginách, sportovních kalhotách) a dlouhém rukávu (je vhodné i bolerko s dlouhým rukávem na tílko).
Z hygienických důvodů Vás prosíme o dodržování tohoto pokynu.Odložte, prosím, prstýnky, řetízky, hodinky a ostatní šperky, které by mohly poškodit antigravitační síť nebo Vám způsobit zranění (např. dlouhé náušnice).
Dále Vás prosíme, aby Vaše oblečení taktéž neobsahovalo suché zipy a zipy na zapínání, aby opět nedošlo k poškození tyčí či sítí. V den, kdy se chystáte na lekci, nepoužívejte tělová mléka ani další kosmetické přípravky na bázi oleje.

5) Jak se dostat do studia? Jak dlouho před začátkem lekce přijít?
Studia se nacházejí na adresách:

Provozovna Ostrava: Gregorova 2, Moravská Ostrava, 70197 Ostrava.
Vchází se z vnitřního dvora. Pokud je zamčeno, zvoňte, prosím, na zvonek. Otevřeme Vám.

Provozovna Nový Jičín: Havlíčkova1777/3, 741 01 Nový Jičín.
V Novém Jičíně zvoňte na zvonek Pilates.Pokud by zvonek nefungoval, zvoňte nám na mobil.

Přijďte, prosím, 10 minut před začátkem lekce, je to dostatečná doba na převlečení.

6) Mohu navštěvovat lekce pole dance či antigravity yogy, i když mám zdravotní omezení?
Pokud máte jakékoli zdravotní potíže či omezení, vždy se předem poraďte se svým lékařem. Veškeré naše lekce jsou vyloučeny v těchto případech:

 • těhotenství
 • vážné onemocnění páteře a míchy
 • vysoký krevní tlak a vysoký nitrooční tlak
 • vážné onemocnění vnitrních orgánů a při kýle
 • protéza kyčelního a ramenního kloubu
 • kardiovaskulární onemocnění
Lekce navštěvujete na svou osobní zodpovědnost a za případné komplikace, které můžou nemocným naše lekce způsobit, neneseme zodpovědnost.

7) Jak vypadá hodina pole dance?
Lekce trvá 60 minut a začíná zahřátím, dynamickým protažením a posilováním, následuje hlavní část, ve které se opakují prvky probrané na minulých lekcích, nacvičují se nové prvky, případně se spojují do choreografie. Lekce je zakončena důkladným protažením celého těla.

8) Co je to vůbec antigravity yoga?
Lekce trvá 60 minut.AY Fly Training® je kardiovaskulární cvičení s jednoduchým průběhem, vzrušující pro mozek i tělo. Efektivně zapojuje všechny svalové skupiny. Umožňuje pohyb v 3D prostoru v neuvěřitelných pozicích a tvarech, ve stavu beztíže, pomocí speciální houpací sítě – vyrobené z tkaniny, která je testována na nosnost až 500 kg a pomocí speciální vysoce kvalitní konstrukce a spojovacího materiálu ukotvena ke stropu.

Pozitivní účinky na duševní i fyzický stav:

 • vysoce efektivně posiluje břišní svaly a svaly celého těla
 • zvyšuje pohyblivost a flexibilitu
 • zvyšuje vytrvalost
 • redukuje váhu, tvaruje postavu a rýsuje svaly
 • dodává vitalitu, zpomaluje proces stárnutí, udržuje mladost, vynikající proti únavě
 • uvolňuje duševní i fyzické napětí
 • Stimuluje produkci endorfinů v mozku, pocit štěstí
 • rozvíjí duševní potenciál a schopnost přemýšlet
 • podporuje srdeční činnost
 • podporuje krevní oběh
 • zlepšuje metabolismus
 • podporuje trávení a činnost střev
 • přináší radost, zábavu a maximální psychický odpočinek

Proč cvičit AY Fly Training®?

 • budete se houpat - budete létat - budete se smát.
 • ochutnáte endorfin i adrenalin
 • pobavíte se, odpočinete si, možná i zdřímnete..
..a mezi tím vším, jen tak mimochodem… párkrát hlavou dolů a nahoru… nabudete svalů, spálíte kalorie, posunete sami sebe kupředu, dostane se Vám profesionálního zacházení.

9) Jak se mohu na lekce přihlásit?
Podrobný popis registrace a přihlašování na lekce naleznete v sekci Jste tu poprvé?

10) Jak mohu lekce či kurz zaplatit?
Účastník lekcí je povinen ode dne registrace kurzu uhradit kurzovné v plné výši do 7 dnů, a to v hotovosti v prostorách tanečního studia nebo převodem na bankovní účet. U BANKOVNÍHO PŘEVODU UVEĎTE DO POZNÁMKY VAŠE CELÉ JMÉNO A TYP KURZU.

11) Musím platit celý kurz? Dají se lekce kurzu navštěvovat jednotlivě?
Lekce kurzů není možné navštěvovat jednotlivě a platit zvlášť. Hodiny kurzůna sebe navazují a obě strany (jak nováčci tak „staří“) by se navzájem brzdily. Pokud si chcete pole dance vyzkoušet, přijďte na některý z vypsaných workshopů a pokud máte s pole dance již zkušenosti, rády Vás přivítáme na volné hodině, kde si můžete samy zdokonalit své dovednosti – tato lekce však slouží pouze k osobnímu tréninku a lektorka na těchto lekcích nevede rozcvičky ani nijak nevyučuje, pouze dohlíží na průběh hodiny.

12) Mohu přijít na lekci, i když ji nemám zarezervovanou?
Ne, bohužel to není možné.Všechny lekce kurzu musí být dopředu řádně zarezervované a to pouze přes rezervační systém, nikoliv např. přes email apod.

13) A co když... ?

... na to nemám už věk?
Pole dance i antigravity yoga je efektivní a zábavná forma cvičení v každém věku, naše kurzy navštěvují jak 16leté dívky, tak i ženy okolo 40-50 let. Pro děti mladší 16 let jsou vhodné kurzy pro děti. Antigravity yogu může navštěvovat každý zdravý jedinec v jakémkoliv věku. Od dítětě, přes dospělého a dokonce i ve zralém věku. Cvičí ji dokonce paní v 85 letech! :D

... nejsem ve formě/nemám žádnou sílu?
Téměř nikdo nemá v začátcích dostatek síly na pokročilé prvky, síla se buduje postupně od začátku. Kurz začátečníků Vám vybuduje potřebné svaly na to, abyste se udržely a základními otočkami nebo v případě antigravity yogy prvními hodinami Vám zformuje postavu a posílímevšechny partie těla. Vůbec se nebojte, skoro nikdo ze začátku nemá sílu, ale uvidíte, jak rychle a jak jednoduše ji získáte.

... na to nemám postavu?
Každý je jedinečný takový, jaký je. Na našich lekcích nezáleží na velikosti ani tvaru postavy, důležité je poznávat své tělo, naučit se s ním pracovat a posouvat hranice svých individuálních schopností. Postupem času tělo zesílí a postava se začne formovat.

... se stydím na pole dance?
Stydí se skoro všechny.:D Nebudete první ani poslední. Pole dance je zábavná forma cvičení, při které se projevuje vaše individualita a styl, ať už spíše sportovní, taneční nebo smyslný, je pouze vaší volbou. Pole dance může změnit váš pohled na sebe sama, může zvýšit vaše sebevědomí a probudit ladnost a ženskost. A hlavně, potkáte skvělou partu lidí, se kterou se „svezete“ na vlně posedlosti a nebudete spolu probírat to, že máte kilo navíc, ale to, co nového umíte! :D

Takže odhoďte všechny starosti a pochybnosti a hajdy k nám do šapitó!